Co powinno znaleźć się w kuchni?

 

Odpowiednie wyposażenie kuchni jest ważne, gdyż nie ma innego pomieszczenia tak ważnego w kwestii codziennego funkcjonowania. Kuchnie zazwyczaj mają niewielki rozmiar, dlatego tak ważne jest dobre zagospodarowanie miejsca oraz dobranie odpowiedniego wyposażenia kuchni. Szkoda wyrzucać pieniądze w błoto na urządzenia, z których korzysta się tylko kilka razy.

Na wstępie należy powiedzieć, jak ważnie są dobre lampy w kuchni. Dobre oświetlenie LED do kuchni to powinno być równomierne, minimalizujące zjawisko cieni. Blat w kuchni powinien być najlepiej doświetlony, dlatego nad nim powinna znaleźć się lampa LED. Oświetlenie punktowe dobrze też pasuje pod szafkami oraz nad zlewem.

 

Drobny sprzęt niezbędny w kuchni

Nie będziemy tu wymieniać rzeczy tak oczywistych jak lodówka, piekarnik czy mikrofalówka, które są sprzętami oczywistymi, aby kuchnia mogła prawidłowo funkcjonować. Skupmy się na rzeczach bardziej drobnych, aczkolwiek niezbędnych.

W kuchni najważniejsze są noże, bo to nimi przyrządza się większość potraf. Lepiej wydać na nie kilka złotych więcej niż wymieniać co jakiś czas z powodu zerdzewienia lub pęknięcie.

W kuchni powinny znajdować się dwa duże noże oraz jeden ząbkowany przeznaczony tylko do chleba i pomidorów. Osobne noże przydadzą się do filetowania ryb oraz kilka ostrych nożyków do różnego celu.

W kuchni powinno znaleźć się miejsca na 4 garnki rożnej wielkości. Jedne powinien być bardzo duży, aby móc przygotować obiad w razie okazji. Miejsce powinien znaleźć także garnek o bardzo małej wielkości.

Dwie patelnie o grubym dnie to podstawa wyposażenia kuchni. Jednak warto też zainwestować w patelnię płytką do naleśników oraz wok do przygotowywania makaronu.

Aby nie niszczyć blatu w kuchni należy zaopatrzać się w deski do krojenia. Jedna z nich powinna być duża by móc przygotować np. ciasto na pierogi nie brudząc przy tym całej kuchni.

Blender kielichowy pozwoli nie tylko na przygotowanie pysznych koktajli, ale także na zmielenie warzy, buraków, marchwi i wielu innych do czego potrzebna była niegdyś tarka Zresztą i ta powinna znaleźć miejsce we współczesnej kuchni.

Na końcu warto wspomnieć o naczyniach żaroodpornych, które pomogą w przyrządzeniu przepysznych potraw z piekarnika.

Akcesoria przydatne w kuchni

Wśród akcesoriów przydatnych w kuchni powinna znaleźć się obieraczka, która nie tyko ułatwi, ale tez przyśpieszy obieranie warzyw takich jak ziemniaki, marchew czy buraki. Obieraczka dobrze się spisuje przy obieraniu owocu kiwi.

Warto wyposażyć się też w termometr do lodówki oraz do kuchni, ponieważ te fabrycznie montowane często błędnie wskazują wartości. Także termometr do jedzenia pozwoli ocenić, czy potrawa jest już gotowa, czy jeszcze trzeba poświęcić jej odrobinę więcej czasu w piekarniku lub na patelni.

Wśród rzeczy przydatnych w kuchni znajdą się również takie elementy jak

  • Pojemniki na przyprawy
  • Waga
  • Ręczniki i rękawice kuchenne, aby uniknąć poparzenia
  • Sitka
  • Oraz pojemniki na reklamówki.

 

Na koniec jeszcze jedna kwestia dotycząca dużego AGD. Zmywarka potrafi zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy, gdyż jej zużycie prądu i wody jest dużo mniejsze, jeżeli naczynia były by myte ręcznie. Do tego dochodzi jeszcze kwestia utrzymania porządku w kuchni, w które brudne naczynie nie będą zalegać w zlewie. Zmywarka należy do sprzętów nieobowiązkowych, w który jednocześnie powinno się wyposażyć każda kuchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *