Jakie kolory wybrać do pokoju dziewczynki?

Dobierając kolory farb do pokoju dziecięcego, musimy zwrócić uwagę na wiele czynników. Po pierwsze, ważny jest wiek dziecka – im mniejsze, tym jaśniejszy kolor wybieramy. Warto także zwrócić uwagę na płeć dziecka. U chłopców królują błękity, a u dziewczynek wszystkie odcienie różu. Jakie inne kolory farb można wybrać do pokoju dziewczynki? Jak go urządzić?

Jakie kolory farb są odpowiednie do pokoju dziecka?

Urządzenie i malowanie pokoju dla dziecka to bardzo przyjemny moment, gdyż przygotowujemy miejsce dla malucha, tworząc mu królestwo. Kolory farb w pokoju dziecka powinny pasować do koloru mebli, które będą stały w pokoju. Jeśli meble są ciemne, ściany muszą być jasne, pastelowe. Ładnie wyglądają również białe, błękitne lub różowe ściany w towarzystwie białych mebli.

Ilość światła w pokoju, a wybór barwy kolorów farby do pokoju dziewczynki

Wybierając kolor farby do pokoju dziecka, zwróćmy uwagę na położenie pokoju w stosunku do kierunków świata. Pokoje od strony południowej są dobrze nasłonecznione, więc możemy w nich użyć farby w chłodnej barwie. Ciepłe odcienie (żółty, pomarańczowy) ocieplą pokoje leżące od strony północnej.

Kolory farb do pokoju dziewczynki. A może oryginalna czerń i biel?

Urządzając pokój córki , możne zrezygnować z pastelowych kolorów farb, wybierając klasyczne zestawienie czerni i bieli. W pokoju i tak pewnie znajdzie się wiele kolorowych zabawek. Czerń może zdawać się zbyt poważna, ale czarne akcenty można pomalować farbą tablicową, więc powierzchnia posłuży za tablicę, którą również będzie można malować. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie także farby magnetycznej lub naklejki tego typu, by móc przyklejać kolorowe magnesy, co ożywi pokój.

Wybór kolorów farb do pokoju dziewczynki. Jakim kryterium się kierować?

Wybór kolorów farb zależy od wieku dziecka – na inny decydujemy się wówczas, gdy dziecko ma mniej niż 3 lata, a na inny – gdy jest starsze. W tym drugim wypadku warto zapytać córeczkę o zdanie i włączyć ją w remont czy aranżację pokoju. Malując pokój malucha, można wykorzystać motywy z ulubionych bajek i książeczek do czytania. Drzewo ze stumilowego lasu  lub zamek księżniczek zachęci dziewczynki do przebywania we własnym pokoju i będzie doskonałym tłem zabaw. Wybierając kolory farb, zwróćmy także uwagę na rodzaj farby. W pokoju, w którym bawią się małe dzieci, sprawdzą się farby plamoodporne, z których bez problemu zmyjemy ślad po szaleństwach z kredką czy wypadkach z jedzeniem. Taka farba ma właściwości, które sprawiają, że odpycha wodę oraz płynne zabrudzenia, aby te nie przedostały się w głąb powierzchni.

Wybór kolorów farb do pokoju dziewczynki powinien być dostosowanych do naszych możliwości mieszkaniowych. Pamiętajmy, by pokój był radosny, dzięki czemu stanie się królestwem małej księżniczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *