Spraw sobie sułtańskie łoże

 

Choć wśród projektantów wnętrz wciąż panuje moda na skandynawską prostotę, to coraz częściej podczas urządzania mieszkania czerpiemy inspirację także z orientalnych pałaców, które zachwycają bogactwem barw i wzorów. Wystarczy kupić oryginalne meble do sypialni, by poczuć się jak w tureckiej alkowie.

Od kanapy do sułtańskiego łoża

Jeszcze do niedawna w naszych sypialniach królowały siermiężne kanapotapczany, które wraz z upadkiem komunizmu wymieniliśmy na sofy i drewniane łóżka na prostych nogach. Z czasem asortyment sklepów oferujących meble do sypialni stawał się coraz bogatszy i w rezultacie nasze wnętrza znów zaczęły zmieniać się w zgodzie z aktualnymi modami. W alkowach stanęły więc proste i lekkie meble, które mogliśmy samodzielnie złożyć tuż po ich przewiezieniu do domu. Prostota rodem ze skandynawskich wnętrz na długi czas zdominowała nasze mieszkania, lecz w końcu zaczęliśmy odczuwać znudzenie jednolitymi i pozbawionymi fantazji formami. Wreszcie nadszedł czas na misternie rzeźbione detale, orientalne wzornictwo oraz egzotyczne gatunki drzew, z których wykonuje się trwałe i naturalnie piękne meble. Zamiast wybierać jasne, proste deski, chętniej sięgamy po ręcznie wykonane łoża imitujące miejsce odpoczynku sułtana. Egzotyczne meble do sypialni zyskują sobie coraz większe rzesze zwolenników nie tylko ze względu na swój oryginalny wygląd, ale także solidność wykonania i trwałość, która może sięgać nawet kilkudziesięciu lat.

Jak urządzić nowoczesną alkowę?

W dobie sprzętów psujących się zaraz po zakończeniu okresu objętego gwarancją wizja zakupu mebla, który będzie nam towarzyszył do końca życia jest kusząca. Co jednak zrobimy, gdy po kilku lub kilkunastu latach znudzi nam się wystrój sypialni? Sułtańskie łoże będzie pasowało zarówno do mebli utrzymanych w orientalnej stylistyce, jak i nowoczesnych przedmiotów. Jeżeli umiejętnie wyeksponujemy je na tle nowoczesnych szaf i komód, wprowadzi do naszej alkowy ducha eklektyzmu, który nada świeżości oraz oryginalności całemu wnętrzu. Warto więc zainwestować w zakup egzotycznych mebli, ponieważ ich obecność wcale nie narzuca jednego kierunku urządzania pokoju.

Sułtańskie łoże, misternie zdobione toaletki oraz malowniczy sekretarzyk to meble, które wyróżniają się ponadczasowym urokiem. W połączeniu z dobrze dopasowanymi dodatkami sprawią że nasza alkowa zacznie przypominać komnatę egzotycznej księżniczki lub bogato zdobioną i wypełnioną aksamitnymi poduszkami alkowę sułtana. Takie meble do sypialni zbudują bajkowy nastrój, który pomoże nam się zrelaksować nawet po najcięższym dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *