Trendy kolorystyczne w 2017

Pęd otaczającego nas świata sprawia, że we własnym domu szukamy spokoju i ukojenia. Nie chcemy gromadzić przedmiotów, a otaczać się tylko tym, co ładne i niezbędne. Remontując mieszkania, szukamy kolorów farb, które będą tworzyły dobrą bazę do reszty wystroju. Rok 2017 to czas nowych trendów. Co jest modne?

Kolory farb zgodne z trendami

Projektanci wnętrz i graficy zgodnie twierdzą, że w 2017 roku uwierzmy w siłę wspomnień i doświadczeń, poczujemy łączność ze światem natury. Stajemy się bardziej uważni i świadomi, lepiej znamy siebie i słuchamy swoich potrzeb, a ma to także odbicie w preferowanych przez nas pomysłach na wystrój wnętrz. Wybieramy kolory farb, które pasują do nas i w otoczeniu których czujemy się po prostu dobrze. Na podstawie obserwacji i badań użytkowników, czyli nas, przewiduje się trendy kolorystyczne.

Jaki jest kolor roku? Farby idealne

Kolorem roku został głęboki odcień niebieskiego, zwany szarym denimem. Ta barwa odzwierciedla kolor nieba nad nami, ubrania, które nosimy (dżins rządzi), atramentu w naszym piórze czy długopisie oraz wody, która daje życie. Szary denim jest kolorem, do którego dopasowuje się resztę pomieszczenia. Producenci prezentują kilka palet farb, idealnie dopełniający główny kolor. Nie tylko doskonale do niego pasują, wydobywają jego głębię lub tonują. Paleta zwana Powrót Boho to naturalne, ziemiste zielenie połączone z liliowymi i fioletowymi tonacjami. Osoby lubiące spokój we wnętrzach mogą błękit uzupełnić pastelowymi kolorami farb.

farby sciana zielono drabina pomalowane

Co jeszcze jest modne? Farby dla wielbicieli natury

Rok 2017 jest w dekoratorstwie uważany za czas powrotu do natury. Mocnym trendem są barwy roślin, szukajmy więc zielonych i orzechowych kolorów farb. Modne kolory ścian w salonie w 2017 roku to zieleń szmaragdowa, miętowa, oliwkowa i khaki oraz barwa soczystej trawy. Ciekawe jest połączenie zieleni i nasyconego niebieskiego, ale lepiej pomalować w ten sposób jedną ścianę, by pokój nie zdawał się zbyt przytłaczający. Zieleń doskonale współgra także z beżami, bielą i złotem w odcieniu ochry. Jeśli zdecydujemy się na farby w takim kolorze, pomieszczenie będzie wydawało się spokojne i relaksujące. Jasne odcienie zieleni pasują do salonu w stylu romantycznym, a oliwka i khaki tworzą styl śródziemnomorski. Motyw natury w salonie jest bardzo modny, więc może zdecydować się na dodatki go powtarzające, na przykład kwiaty, owady czy liście. Musimy tylko uważać, by nie przesadzić. Do zielonych ścian będą pasować jasne zasłony z motywem liści i proste grafiki z motywami zwierząt. Można także zdecydować się na wiklinowe meble i dużą ilość kwiatów. Modne w tym sezonie motywy roślinne wywarły duży wpływ na projektantów tworzących kolory farb. Idealnie pomalowane ściany i dobrze dobrane dodatki stworzą ciepłe i przytulne wnętrze, którego nie będziemy chcieli opuścić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *