Jak uporządkować narzędzia w garażu

Garaż to nie tylko miejsce parkowania naszego samochodu pod dachem. To również przestrzeń, którą zagospodarujemy różnymi narzędziami, sprzętem ogrodowym, rowerami i wszystkimi innymi rzeczami, które są już nie potrzebne, ale żal nam jest je wyrzucić. Tylko że z czasem z takiego odkładania robi się straszny bałagan. Jak temu zaradzić?

Łatwiej znaleźć

W dobrze uporządkowanym warsztacie praca przebiega szybciej, łatwiej i przyjemniej. Otwierając bramę garażu, nie zawsze możemy pochwalić się porządkiem. Raczej jest to miejsce dla samochodu, a pod ścianami kartony, kosiarki, rowery i narzędzia. Jednak jest sposób, aby uporządkować taką przestrzeń. Meble warsztatowe idealnie nadają się do garażu. Solidne, niekiedy okute blachą, spełniają wszystkie potrzebne wymagania mebli długowiecznych. Żeby dobrze zagospodarować przestrzeń i uporządkować narzędzia należy zaopatrzyć się w stół i szafę warsztatową. Te dwa podstawowe meble warsztatowe zapewnią porządek oraz miejsce ewentualnych napraw lub majsterkowania. Stół warsztatowy z szufladami zapewni mam możliwość poukładania i pochowania wszystkich drobnych narzędzi jak również potrzebnych akcesoriów. Na potrzeby papierów ściernych, krążków ściernych i innych drobnych końcówek wkrętaków możemy zagospodarować szuflady. Nad stołem można powiesić do ściany specjalną półkę lub własnej konstrukcji deskę z wbitymi gwoździami. Na nich wieszamy klucze płaskie i oczkowe jak również młotki. Robiąc porządek w garażu dobrze jest się zaopatrzyć w jeden z podstawowych mebli warsztatowych, a mianowicie szafę. O odpowiednich wymiarach zapewni mam miejsce dla kosiarki i ubrania robocze. Jednak szafa warsztatowa z odpowiednią ilością półek jest idealnym miejscem do przechowywania elektronarzędzi. Wiertarki, wkrętarki jak i wyrzynarki muszą mieć swoje miejsce. Zwłaszcza jeżeli mamy małe dzieci, dobrze jest trzymać takie narzędzia w zabezpieczonym miejscu.

Czy coś jeszcze?

Innymi meblami warsztatowymi, które można śmiało zamontować w garażu to szafy schowkowe oraz różnego rodzaju zawieszki. Szafy schowkowe służą do przechowywania wszelkiego rodzaju drobnych elementów. Gwoździe, śruby czy nakrętki to drobnica, która lubi zalegać niewykorzystana w różnych zakamarkach naszego garażu. Mając do dyspozycji szafę schowkową, możemy uporządkować wielkością i zastosowaniem. Z pewnością w przyszłości ułatwi to poszukiwania wybranego elementu. Zawieszki ścienne lub sufitowe mogą złożyć do gromadzenia różnego typu materiałów niewykorzystanych, na przykład desek, paneli. Chociaż najczęściej wykorzystywane są do zawieszania rowerów i sportowego sprzętu zimowego. Dzięki temu zwiększamy powierzchnie użytkową garażu. Uporządkowany garaż daje dużo możliwości do działania. Wykorzystanie mebli warsztatowych zapewnia porządek w narzędziach, a przy ich wykorzystaniu nie tracimy cennego czasu na ich poszukiwania. Dzięki temu pracę wykonujemy szybciej i przyjemniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *