Kiedy warto zainwestować w lampy typu HighBay

lampy typu HighBay

Pomieszczenia o dużej powierzchni, np. hale produkcyjne, warsztaty, galerie handlowe, rampy załadowcze czy hale magazynowe wymagają odpowiedniego oświetlenia. Powinno ono doskonale oświetlać całą przestrzeń i nie pobierać zbyt dużo prądu. W tej roli znakomicie sprawdzają się lampy HighBay, które cechują się wysoką trwałością, natychmiastowym załączeniem i niskim poborem energii w stosunku do emitowanego światła.

Jakie zalety mają lampy typu HighBay?

Oświetlenie przemysłowe typu HighBay zapewnia doskonałe parametry świetle nawet w trudnych warunkach. Cechuje się ono znacznie mniejszym spadkiem strumienia świetlnego niż standardowe żarówki sodowe lub metahalogenowe. Ponadto wyróżnia się ono wysoką sprawnością przewodzenia cieplnego oraz idealnym efektem oświetleniowym. Dzięki temu pobierają one niewiele energii i są niezwykle żywotne.

Lampy HighBay to przede wszystkim stabilna pracy, bez kosztownych awarii i konieczności konserwacji. Jest t inwestycja jednorazowa, a czas zwrotu inwestycji jest naprawdę krótki. Większość opraw wykonywana jest z aluminium, dzięki czemu zapewnione jest doskonałe odprowadzanie ciepła. Ponadto lampy są odporne na korozję i w 100% biodegradowalne. Co ważne, oświetlenie HighBay natychmiast po zapaleniu osiąga maksymalną jasność, a częste włączanie i wyłączanie nie zmniejsza jego żywotności.

Kolejną zaletą lamp HighBay jest to, że do ich produkcji stosowane są wyłącznie najwyższej jakości diody, co zapewnia nieustanne świecenie. Są one w pełni bezpieczne, ponieważ wytwarzają znacznie mniejsze ilości dwutlenku węgla oraz promieniowania ultrafioletowego niż tradycyjne żarówki. Tym samym są one mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego oraz dla użytkownika.

Żywotność lamp HighBay wynosi nawet 50 tysięcy godzin, a pobór prądu jest nawet o 80% mniejszy niż w przypadku zwykłych żarówek. Tym samym jest to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne, pozwalające znacznie obniżyć rachunki za prąd. Lampy te zapewniają świetną widoczność, a dzięki nowoczesnym oprawom umożliwiają idealne ukierunkowanie oraz skupienie strumienia świetlnego.

Jakie miejsca oświetlić lampami HighBay?

Lampy HighBay stosuje się przede wszystkim do oświetlania pomieszczeń przemysłowych. Znakomicie sprawdzają się one zwłaszcza w halach produkcyjnych, w których inne rodzaje oświetlenia są mało produktywne i narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Umiejętnie dobrane lampy HighBay zapewniają perfekcyjne światło i znacznie poprawiają efektywność oraz komfort pracy. Są one także odporne na szkodliwe czynniki zewnętrze, w tym m.in. zapylenie czy wysoką lub niską temperaturę.

Tego typu oświetlenie stosuje się również w sklepach wielkopowierzchniowych i halach sportowych, a także w centrach handlowych. Ich światło jest odpowiednio jasne i może być ukierunkowane w konkretne miejsca. Dzięki temu świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest dobre oświetlenie. Lampy HighBay znakomicie sprawdzają się także w biurowcach, a także wszędzie tam, gdzie poszukuje się oszczędności oraz lepszej jakości światła.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *